Помер легендарний французький історик Середньовіччя

Французький історик, фахівець із Середньовіччя Жак Ле Гофф помер сьогодні в Парижі на 91-му році життя.

Він був одним із засновників "Нової історичної науки", прихильником концепції "тотальної історії" і представником молодшого покоління "школи" Анналів", нагадує Радіо Свобода.
 
Ле Гофф народився 1 січня 1924 року в Тулоні. Багато років був одним із керівників академічного ревю "Аннали. Історія. Соціальні науки", написав багато книг, навчальних посібників з історії.

Його перша монографія - "Інтелектуали в Середньовіччя" - вийшла в 1956 році.

Серед робіт Жака Ле Гоффа, перекладених десятками мов - "Цивілізація середньовічного Заходу", "Інше Середньовіччя", "Народження Європи", "Герої і чудеса Середніх віків", біографії Людовика Святого і Франциска Ассизького.
 
У 1987 році Ле Гофф став лауреатом Гран-прі Франції з історії. У 1991-му отримав золоту медаль Національного центру наукових досліджень (CNRS), а в 1997-му - Орден Мистецтв і Літератури.
 
Про смерть Жака Ле Гоффа сповістили представники його родини. Про дату і місце прощальної церемонії наразі не повідомляється.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..