Помер легендарний французький історик Середньовіччя

Французький історик, фахівець із Середньовіччя Жак Ле Гофф помер сьогодні в Парижі на 91-му році життя.

Він був одним із засновників "Нової історичної науки", прихильником концепції "тотальної історії" і представником молодшого покоління "школи" Анналів", нагадує Радіо Свобода.
 
Ле Гофф народився 1 січня 1924 року в Тулоні. Багато років був одним із керівників академічного ревю "Аннали. Історія. Соціальні науки", написав багато книг, навчальних посібників з історії.

Його перша монографія - "Інтелектуали в Середньовіччя" - вийшла в 1956 році.

Серед робіт Жака Ле Гоффа, перекладених десятками мов - "Цивілізація середньовічного Заходу", "Інше Середньовіччя", "Народження Європи", "Герої і чудеса Середніх віків", біографії Людовика Святого і Франциска Ассизького.
 
У 1987 році Ле Гофф став лауреатом Гран-прі Франції з історії. У 1991-му отримав золоту медаль Національного центру наукових досліджень (CNRS), а в 1997-му - Орден Мистецтв і Літератури.
 
Про смерть Жака Ле Гоффа сповістили представники його родини. Про дату і місце прощальної церемонії наразі не повідомляється.

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.

Година папуги. Поїзд не в той бік

У свідомості генерала Лянґнер не було місця для думки, що один офіцер може зганьбитися обманом іншого. Лянґнер летів назад заспокоєний. Під крилом того літака, далеко внизу паровози тягли вагони. У вагонах сиділи польські військові. Їх везли не у той бік, про який домовлявся Лянґнер із Тимошенком і Шапошніковим.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?