Спецпроект

У Севастополі спаплюжили пам'ятник жертвам Голокосту. ФОТО

У Севастополі невідомі осквернили пам'ятник Жертвам Голокосту.

Про це заявив заступник голови Севастопольської єврейської громади "Хесед-Шахар" Борис Гельман агенції "Інтерфакс-Україна", повідомляє УП.

"Його [пам'ятник] паплюжили з 2003 року, коли був установлений, до 10 раз, по-різному. Завжди були якісь свастики, нацистські знаки. Цього разу він опоганений червоною фарбою й символіка вся радянська, зокрема, написано "СРСР", намальований герб, серп і молот", - уточнив Гельман.

У Севастополі знову осквернили пам'ятник Жертвам голокосту. Фото gazeta.sebastopol.ua

Представник єврейської громади припускає, що це зроблено зумисно, щоб перевести стрілки, "щоб адресувати іншій ідеології".

"Ми не знаємо, хто це зробив, зараз цим питанням займаються правоохоронні органі й МВС і ФСБ, які склали акт. Ми будемо домагатися, щоб були виявлені не тільки виконавці, але й ті, хто ініціював таку наругу", - заявив Гельман.

Пам'ятник Жертвам голокосту встановлений у Севастополі в 2003 році на місці загибелі 4200 євреїв і кримчаків, знищених 12 липня 1942 року фашистськими окупантами.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"