ПОРОШЕНКО ПРИСВОЇВ ГЕРОЯ ТРЬОМ ВІЙСЬКОВИМ. Додані прізвища

Президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння звання Герой України трьом особам.

Про це під час виступу у Верховній Раді повідомив в.о. міністра оборони України Михайло Коваль, повідомляє УП.

"Сьогодні вночі президент підписав указ: три Герої України і 90 нагороджено орденами", - сказав Коваль.

"Серед них - генерал-майор Сергій Кульчицький. На жаль, загинув", - додав глава Міноборони.

Також на офіційному сайті президента повідомляється, що звання Героя України присвоєне підполковнику Костянтину Могилку і полковнику Тарасу Сенюку,

Всім трьом звання присвоєні посмертно і з врученням ордену "Золота Зірка" (вручається за мужність, на відміну від ордену Держави, яким нагороджуються Герої із трудовими досягненнями),

Як відомо, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії Сергій Кульчицький загинув 29 травня 2014 року під Слов'янськом, коли терористи із російської зброї збили український гелікоптер, який перевозив військових для ротації. В результаті події загинуло 12 чоловік – шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи екіпаж гелікоптеру, та шість – представників спецпідрозділу МВС України.

Командир 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Тарас Сенюк загинув 3 червня 2014 року у черговому бою з терористами під Слов'янськом. Як завжди, комбат був у перших лавах свого підрозділу.

Капітан екіпажу військового літака-розвідника АН-30 Костянтин Могилко загинув 6 червня 2014 року під час виконання бойового завдання над Слов'янськом. Терористи підбили літак із російського ПЗРК, капітан наказав екіпажу стрибати з парашутами, а сам до останнього залишався за штурвалом, відводячи палаючу машину від житлових кварталів.

Дивіться також:

Герої України - хто вони? ІНФОГРАФІКА

Статистика по Героях станом на грудень 2013 року

Янукович дав Героя Ступці і ще шістьом громадянам

У кого ще можна відібрати Героя, як у Бандери?

Всі матеріали за темою "Герої України"

Всі матеріали за темою "Нагороди"

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.

Вийти на слід Романа Шухевича. Невдала спроба МГБ

Планів і операцій МГБ із розшуку Романа Шухевича було багато. Але всі вони не мали успіху. І лише 5 березня 1950 року чекісти змогли вистежити його у селі Білогорща поблизу Львова. Того разу йому не вдалося вирватися з оточення. Довелося прийняти останній нерівний бій, в якому Головнокомандувач УПА загинув. Водночас працівники МГБ могли б встановити його місце переховування ще роком-півтора раніше. Але не все пішло так, як вони задумали.

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.