ПОРОШЕНКО ПРИСВОЇВ ГЕРОЯ ТРЬОМ ВІЙСЬКОВИМ. Додані прізвища

Президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння звання Герой України трьом особам.

Про це під час виступу у Верховній Раді повідомив в.о. міністра оборони України Михайло Коваль, повідомляє УП.

"Сьогодні вночі президент підписав указ: три Герої України і 90 нагороджено орденами", - сказав Коваль.

"Серед них - генерал-майор Сергій Кульчицький. На жаль, загинув", - додав глава Міноборони.

Також на офіційному сайті президента повідомляється, що звання Героя України присвоєне підполковнику Костянтину Могилку і полковнику Тарасу Сенюку,

Всім трьом звання присвоєні посмертно і з врученням ордену "Золота Зірка" (вручається за мужність, на відміну від ордену Держави, яким нагороджуються Герої із трудовими досягненнями),

Як відомо, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії Сергій Кульчицький загинув 29 травня 2014 року під Слов'янськом, коли терористи із російської зброї збили український гелікоптер, який перевозив військових для ротації. В результаті події загинуло 12 чоловік – шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи екіпаж гелікоптеру, та шість – представників спецпідрозділу МВС України.

Командир 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Тарас Сенюк загинув 3 червня 2014 року у черговому бою з терористами під Слов'янськом. Як завжди, комбат був у перших лавах свого підрозділу.

Капітан екіпажу військового літака-розвідника АН-30 Костянтин Могилко загинув 6 червня 2014 року під час виконання бойового завдання над Слов'янськом. Терористи підбили літак із російського ПЗРК, капітан наказав екіпажу стрибати з парашутами, а сам до останнього залишався за штурвалом, відводячи палаючу машину від житлових кварталів.

Дивіться також:

Герої України - хто вони? ІНФОГРАФІКА

Статистика по Героях станом на грудень 2013 року

Янукович дав Героя Ступці і ще шістьом громадянам

У кого ще можна відібрати Героя, як у Бандери?

Всі матеріали за темою "Герої України"

Всі матеріали за темою "Нагороди"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.