В ОДЕСІ ХОЧУТЬ ПАМ'ЯТНИК НОВОДВОРСЬКІЙ

В Одесі планують встановити пам'ятник недавно померлій російській політичній та громадській діячці, опозиціонеру Валерії Новодворській.

З такою пропозицією виступили представники Комітету захисту прав адвокатів при Раді адвокатів Одеської області, повідомляє Думская.

За словами автора ідеї Олега Спину, зараз формується оргкомітет, який займеться збором коштів на створення монумента, вибере скульптора і архітектора, а також проведе необхідні переговори з міською владою.

"Вважаю, що пам'ятник має бути встановлений в центрі міста, - наголосив Спину. - Новодворська - це росіянка з українським серцем, людина, яка щиро підтримувала Україну в її прагненні до незалежності і демократії".

Адвокат додав, що оскільки в Росії пам'ять Новодворської в найближчі роки навряд чи увічнять, цим повинна зайнятися Україна, і "Одеса - прекрасний варіант".

За словами Спину, почин адвокатів уже підтримала облорганізація однієї з парламентських партій, а якась юридична особа висловила готовність перерахувати на пам'ятник 50 тисяч гривень. Рахунок буде відкрито наступного тижня.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..