У Сєвєродонецьку хочуть покарати Ляшка за поваленого Леніна

Відділ культури міського виконавчого комітету Сєвєродонецька Луганської області має намір звернутися до суду за фактом демонтажу пам'ятника Леніну.

Про це повідомляє ОстроВ.

За словами начальника відділу Ольги Лишик, матеріали за фактом знесення нардепом Олегом Ляшком пам'ятника Леніну передані в Комісію з охорони культурної спадщини.

Чиновник мотивувала це тим, що даний пам'ятник уключений до реєстру пам'яток культурної спадщини місцевого значення.

Тепер комісія має звернутися в прокуратуру для притягнення депутата до відповідальності за вандалізм.

Як відомо, 23 серпня 2014 року група осіб, очолюваних народним депутатом Олегом Ляшко, за допомогою тягача звалили з постаменту статую Леніна, встановлену на площі Радянській.

У липні мешканці Сєвєродонецька запропонували перейменувати Радянську площу на честь полковника Національної гвардії Олександра Радієвського, який загинув під час звільнення Лисичанська.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.