У Сєвєродонецьку хочуть покарати Ляшка за поваленого Леніна

Відділ культури міського виконавчого комітету Сєвєродонецька Луганської області має намір звернутися до суду за фактом демонтажу пам'ятника Леніну.

Про це повідомляє ОстроВ.

За словами начальника відділу Ольги Лишик, матеріали за фактом знесення нардепом Олегом Ляшком пам'ятника Леніну передані в Комісію з охорони культурної спадщини.

Чиновник мотивувала це тим, що даний пам'ятник уключений до реєстру пам'яток культурної спадщини місцевого значення.

Тепер комісія має звернутися в прокуратуру для притягнення депутата до відповідальності за вандалізм.

Як відомо, 23 серпня 2014 року група осіб, очолюваних народним депутатом Олегом Ляшко, за допомогою тягача звалили з постаменту статую Леніна, встановлену на площі Радянській.

У липні мешканці Сєвєродонецька запропонували перейменувати Радянську площу на честь полковника Національної гвардії Олександра Радієвського, який загинув під час звільнення Лисичанська.

Андреа Халупа, авторка сценарію фільму «Ціна правди»: «це історія, яку розповів мені дідусь»

Сценарій до фільму «Ціна правди», який зняла польська режисерка Аґнєшка Голланд, написала Андреа Халупа – американська журналістка українського походження. Вона друкується в «The Atlantic», «TIME», «Forbes». Вперше про Голодомор Андреа почула в дитинстві від свого дідуся, який його пережив. А в студентські роки вона читала про життя репортера «New York Times» Волтера Дюранті в Москві. Саме тоді вона дізналася про Гарета Джонса, пригадала історію своєї родини і вирішила: «Я точно напишу сценарій до фільму, який розповідатиме про це».

Україна без Києва. Про що домовлялись у Парижі навесні 1920 року?

У Парижі Україні планували зберегти незалежність, але намалювали нові кордони. Без Києва, Лівобережжя, Сходу та Заходу.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.