Представник Путіна пообіцяв не забувати історію Кримського ханства

Окупаційний "представник президента Росії в Криму" Олєґ Бєлавєнцев пообіцяв допомогти з реставрацією Бахчисарайського історико-культурного заповідника, до складу якого входить резиденція кримських ханів.

Про це повідомляє Кримінформ.

"Це чудове місце і його необхідно відроджувати, - заявив Бєлавєнцев. - Відроджувати історію Криму, Кримського ханства. Для нас це не стороння історія, а історія нашої багатонаціональної держави".

За словами директора Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміри Аблялімової, зараз найбільш гостро стоїть питання реконструкції палацового комплексу.

"Ще кілька років тому був підготовлений проект реставрації, який на той момент передбачав виділення 35 млн грн, - зазначила Аблялімова. - Зараз зроблено перерахунок кошторису на рублі. Проект пройшов експертизу і направлений на розгляд для включення в Федеральну цільову програму "Культура Росії" на 2015 рік".

За її словами, Бєлавєнцев пообіцяв сприяти у вирішенні найбільш проблемних питань, у тому числі в питанні реставрації другого поверху Ханського палацу - резиденції кримських ханів.

Про історію Кримського ханства читайте за темою "Кримський Юрт"

Перший командувач і будівничий Українського флоту: до 150-річчя Михайла Остроградського

Остроградський мав україноцентричні погляди і демонстрував їх як у спілкуванні з німцями, так і з росіянами. Це немало дивувало морських офіцерів-росіян. Білогвардійський адмірал Ненюков, який проїздив тоді через Севастополь, пригадував: «Невелика група офіцерів на чолі з щирим українцем контр-адміралом Остроградським розмовляла українською мовою, та ставилася до росіян як до прийшлих та іноземців».

"В СССР инвалидов нет!..". Як люди з інвалідністю відстоювали свої права в СРСР

Сприйняття інвалідності було різним в кожний історичний період. Радянська парадигма визначала інвалідність як патологію або дефект, який необхідно було виправити. У період правління Леоніда Брежнєва характерним було створення мережі спеціалізованих закладів – будинків-інтернатів та функціонування лікарняно-трудових експертних комісій. Ці структури як раз-таки й мали повернути людину з інвалідністю до «нормального» життя через відновлення спроможності до праці.

Карабах 1988 – 2020: як не заплутатися у районах та назвах населених пунктів

Осіння війна 2020 року привернула увагу всього світу до Нагірного Карабаху. Вірмено-азербайджанський конфлікт там триває вже три десятиліття.Однак остання ескалація кардинально змінила контури лінії зіткнення, призвела до істотних політичних наслідків. Ми мали нагоду спостерігати азербайджанський наступ у режимі реального часу. Протягом короткого часу оглядачі опанували назви населених пунктів та районів, ознайомилися із ландшафтом і транспортною інфраструктурою регіону.

Шанс на виживання: Київ у роки Голодомору

У роки Голодомору-геноциду абсолютна більшість українців проживала в сільській місцевості. Комуністичний тоталітарний режим, створюючи умови несумісні з життям, спрямував свій удар насамперед проти українських селян. Репресивна машина одним із механізмів злочину геноциду обрала вилучення всього продовольства, що призвело до масової смертності від голоду.