АНОНС: Лекція Вахтанга Кіпіані "Львівський періодичний самвидав"

7 квітня 2015 р. в Центрі міської історії у Львові відбудеться відкрита лекція Вахтанга Кіпіані "Львівський періодичний самвидав 1970-1991 рр.".

Історія непідцензурної преси радянського періоду знаходиться у тіні літературного та мистецького самвидаву. Чимало дослідників взагалі не звертають уваги на журнали, альманахи, газети, які ходили поза офіційним обігом, як на дослідницький феномен. Існує навіть проблема найменування явища – чи можна ідентифікувати як самвидав пресу, яка виникає під час перебудови у 1987-1991 рр.

Люди самвидаву: політики, активісти і журналісти. Львів як ключове місто українського періодичного самвидаву. 

 

Вівторок, 7 квітня 2015 р. о 18.00 

Адреса: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, конференц-зал, м. Львів, вул. Академіка Богомольця, 6

Вхід вільний.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків