Путін наказав повернути в Росію піонерський рух

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про створення дитячо-юнацької організації "Російський рух школярів", завдання якої будуть "аналогічні піонерському руху, що існував в СРСР".

Про це повідомляє Слон із посиланням на офіційний портал правової інформації РФ.

Як наголошується в документі, організація створюється "з метою вдосконалення державної політики в галузі виховання підростаючого покоління, сприяння формуванню особистості на основі властивої російському суспільству системи цінностей".

Засновником організації від імені Росії є Федеральна агенція у справах молоді, підпорядкована міністерству освіти РФ.

Відповідно до указу, до кінця березня 2016 уряд має визначити список майна, яке передається організації.

Піонерський рух в СРСР існував із 1922 року. Він був створений за зразком скаутського руху в країнах Заходу, але перебував під контролем більшовицької держави. 

"Всесоюзна піонерська організація імені В.І. Леніна" об'єднувала переважно дітей середнього шкільного віку. Відповідно до положення піонерської організації, її метою було "виховання юних борців за справу Комуністичної партії Радянського Союзу".

Дивіться також інші матеріали за темою "СРСР"

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська