Путін наказав повернути в Росію піонерський рух

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про створення дитячо-юнацької організації "Російський рух школярів", завдання якої будуть "аналогічні піонерському руху, що існував в СРСР".

Про це повідомляє Слон із посиланням на офіційний портал правової інформації РФ.

Як наголошується в документі, організація створюється "з метою вдосконалення державної політики в галузі виховання підростаючого покоління, сприяння формуванню особистості на основі властивої російському суспільству системи цінностей".

Засновником організації від імені Росії є Федеральна агенція у справах молоді, підпорядкована міністерству освіти РФ.

Відповідно до указу, до кінця березня 2016 уряд має визначити список майна, яке передається організації.

Піонерський рух в СРСР існував із 1922 року. Він був створений за зразком скаутського руху в країнах Заходу, але перебував під контролем більшовицької держави. 

"Всесоюзна піонерська організація імені В.І. Леніна" об'єднувала переважно дітей середнього шкільного віку. Відповідно до положення піонерської організації, її метою було "виховання юних борців за справу Комуністичної партії Радянського Союзу".

Дивіться також інші матеріали за темою "СРСР"

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.