У Києві презентують збірку поезій Євгена Сверстюка

До роковин смерті українського дисидента, філософа, літературознавця і поета Євгена Сверстюка видавництво "Кліо" та Національний музей літератури презентують збірку поезій "Писані синім крилом".

Про це Історичній Правді повідомили організатору заходу. 

Збірку презентуватимуть: о. Валерій Копійка – настоятель храму Різдва Богородиці УАПЦ, поет; Вадим Скуратівський, доктор мистецтвознавства, літературознавець, академік НАМ України; Раїса Лиша, поет, лауреат премії ім. Василя Стуса та Міжнародної премії ім. Григорія Сковороди; автор післямови; Наталя Кучер, науковий співробітник Національного музею літератури України.

У програмі:

– літературно-музична композиція з поетичних творів Євгена Сверстюка за участю молодих акторів Львівського національного університету ім. Івана Франка, факультет культури і мистецтва  (Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Юрій Чеков. Співорганізатор – ГО "Етра – громадське об’єднання Наталки Криничанки" м. Львів).

– співані поезії Євгена Сверстюка у виконанні Олени Голуб (лауреата премії ім. В. Стуса)

– піснеспіви Григорія Сковороди у виконанні Тараса Компаніченка (лауреат премії ім. В. Стуса, заслужений артист України)

 


19 листопада, четвер,17.00

Місце: Національний музей літератури України (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11)

Вхід вільний.

Анекдоти для Рейгана. Розсекречені документи ЦРУ

Рональд Рейган часто оповідав анекдоти про радянську дійсність. Звідки він їх міг знати? У ЦРУ розсекретили кілька документів, які пояснюють джерела специфічної поінформованості 40-го Президента Сполучених Штатів.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.