Курдською армією в Іраку командує Сталін. ФОТО

В інтернеті поширюється фото одного з командирів курдського військового формування Іракського Курдистану "пешмерга" ("ті, що дивляться в обличчя смерті") Хусейна Язданпані.

Воєначальник дуже нагадує радянського диктатора Йосипа Сталіна - можливо, він навіть зумисне культивує такі вуса й шевелюру.

 
 З американським добровольцем

"Курдськими загонами "пешмерга" у війні з Ісламською державою командує Юсуф Сталін", - пожартував один із користувачів.

 

"Пешмерга" — курдські воєнізовані формування в Іракському Курдистані. Назва виникла в середині XX століття як курдський еквівалент ірансько-арабському поняттю "фідаї", яким називали воїнів, які присвятили себе боротьбі за високу ідею.

 

Під час Вересневого повстання в Іраці (1961-1975) загони "пешмерга" були переформовані в регулярні армійські підрозділи, які підпорядковувалися місцевим курдським партіям, переважно соціалістичним.

 

Після прийняття в 2005 році нової іракської конституції "пешмерга" формально вважаються елементом іракських силових структур Іраку, фактично ж підкоряються насамперед уряду Іракського Курдистану.

Інше за темами ГУМОР та СТАЛІН

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»