Окупанти хочуть перейменувати Турецьку вулицю в Сімферополі

Так званий "голова адміністрації" окупованого Сімферополя Геннадій Бахарєв підтримав ідею перейменувати Турецьку вулицю міста у вулицю Олєґа Пєшкова - загиблого в Сирії російського пілота Су-24.

Про це повідомляє Meduza.

За словами Бахарєва, рішення повинні затвердити місцеві "депутати": "Вони розглянуть на комісії, потім на сесії, і тоді вже будемо змінювати таблички", - сказав він.

Як відомо, Олєґ Пєшков загинув 24 листопада. Турецький винищувач збив російський бомбардувальник Су-24, який брав участь у військовій операції РФ у Сирії.

Туреччина заявила, що бомбардувальник порушив її повітряний простір; РФ ці звинувачення відкинула. Обидва пілоти катапультувалися. Пєшков загинув (ймовірно, в результаті вогню із землі); штурману вдалося врятуватися.

Нагадаємо, вже кілька років кримськотатарські організації пропонують назвати аеропорт "Сімферополь" іменем Амет-хана Султана - льотчика-аса часів Другої світової війни, двічі героя СРСР, автора листа до радянського керівництва з проханням дозволити депортованим татарам повернутися на батьківщину.

Місцеві комуністи і проросійські організації виступають проти цього перейменування. Амет-хана Султана та інших представників кримськотатарського народу неправдиво звинувачують у співпраці з нацистами.

Інші матеріали за темами ТОПОНІМІКА та ОКУПАЦІЯ

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"