В окупованому Севастополі хочуть знести пам'ятник Шевченку

Мешканка Гагарінського району Севастополя - Ольга Сметаніна - повідомила про організацію збору підписів за те, щоб прибрати від будівлі окупаційної адміністрації пам'ятник Тарасу Шевченку.

Про це повідомляє Інформер.

"Пам'ятник був встановлений на честь незалежності України. Ми тепер в Росії, - пояснила Сметаніна свою пропозицію. - Це країна, в якій народилися Пушкін і Лермонтов. Думаю, скульптури цих поетів займуть гідне місце поруч з адміністрацією".

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Севастополі (АР Крим)

За словами голови окупаційної адміністрації Гагарінського району Олексія Ярусова, колись "ходили розмови" про встановлення замість Шевченка пам'ятника Юрію Гагаріну. "Саме люди повинні вирішити це питання, а не інакше", - сказав колаборант.

Більшість коментаторів новини засудили ініціативу Сметаніної.

 

Нагадаємо, у травні 2014 року окупаційна влада Севастополя демонтувала монумент гетьману і флотоводцю Петру Сагайдачному. "Севастополь - гордість російських моряків. Інших тут споконвіку не булo, - заявив голова окупаційної адміністрації міста, громадянин РФ Сєрґєй Мєняйло. - Встановлення подібних пам'ятників було спробою перекрутити історію".

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»