В окупованому Севастополі хочуть знести пам'ятник Шевченку

Мешканка Гагарінського району Севастополя - Ольга Сметаніна - повідомила про організацію збору підписів за те, щоб прибрати від будівлі окупаційної адміністрації пам'ятник Тарасу Шевченку.

Про це повідомляє Інформер.

"Пам'ятник був встановлений на честь незалежності України. Ми тепер в Росії, - пояснила Сметаніна свою пропозицію. - Це країна, в якій народилися Пушкін і Лермонтов. Думаю, скульптури цих поетів займуть гідне місце поруч з адміністрацією".

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Севастополі (АР Крим)

За словами голови окупаційної адміністрації Гагарінського району Олексія Ярусова, колись "ходили розмови" про встановлення замість Шевченка пам'ятника Юрію Гагаріну. "Саме люди повинні вирішити це питання, а не інакше", - сказав колаборант.

Більшість коментаторів новини засудили ініціативу Сметаніної.

 

Нагадаємо, у травні 2014 року окупаційна влада Севастополя демонтувала монумент гетьману і флотоводцю Петру Сагайдачному. "Севастополь - гордість російських моряків. Інших тут споконвіку не булo, - заявив голова окупаційної адміністрації міста, громадянин РФ Сєрґєй Мєняйло. - Встановлення подібних пам'ятників було спробою перекрутити історію".

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"