Метро "Петрівка" нарешті декомунізують

Комісія з питань найменувань Київради прийняла рішення про перейменування станції метро "Петрівка" на станцію "Почайна".

Про це повідомляє засновник ГО "Громадський рух Почайна" Аннабелла Моріна на своїй сторінці в Facebook. Наступний етап – двомісячне громадське обговорення на сайті Київради. Після цього сесія цього органу самоврядування столиці має затвердити це рішення голосуванням.

 Петрівка-Поділ. Поштова площа на Подолі, який у 1920-30 роках був переіменований на честь Григорія Петровського

Нагадуємо, у 1920-30 роках Києво-Поділ був перейменований на честь Григорія Петровського. Також на його честь була названа залізнична станція, ім’ям якої у грудні 1980 року була названа нова станція київського метро, що розташована поруч.

Григорій Петровський (1878-1958), голова Всеукраїнського центрального виконавчого комітету у 1920-38 роках, один з провідників більшовизму в Україні. Формально очолював УРСР під час Голодомору.

19 травня 2016 року Верховна Рада в рамках декомунізації змінила назву міста з Дніпропетровська на Дніпро. За відповідне рішення на засіданні проголосували 247 депутатів.  

Усі публікації за темою ДЕКОМУНІЗАЦІЯ

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Перші залізниці і перші залізничні катастрофи в Україні

Перші залізниці на сучасній території України з’явилися протягом 1860-х років – це була залізниця із Відня через Краків до Львова і Чернівців. На Наддніпрянщині перші колії поєднали Курськ із Харковом, Києвом і Одесою. В кінці 1860-х років сталися і перші залізничні катастрофи, про які я Вам і розповім.