Триває зголошення на круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX-XXI століть"

28 липня відбудеться круглий стіл, присвячений 100-річчю створення в Меджибожі 1-го Українського корпусу під командуванням Павла Скоропадського.

Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації та Державний історико-культурний заповідник "Межибіж" спільно з Хмельницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України 28 липня 2017 року проводять круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX—XXI століть".

Робота планується за такими напрямами:

1. Історія українського війська ХХ—ХХІ століть. Становлення, випробування в боях і мирним часом.

2. Взаємовідносини військових і українських суспільно-політичних організацій напередодні та під час Української революції 1917—1921 рр.

3. Україна як театр військових дій двох Світових війн. Українці по обидва боки фронтів.

4. Павло Скоропадський — політичний та військовий діяч.

5. Історичні постаті — творці української армії.

6. Рецензії, повідомлення

Заявлені тематичні блоки не є вичерпними і можуть доповнюватися. Робочі мови — українська, польська, російська.

Детальні вимоги до доповідей зазначені тут. Матеріали доповідей надсилати до 20 липня 2017 року на е-mail: mezhybizh@gmail.com.

Для попередньої реєстрації необхідно оформити заявку та надіслати її на е-mail. Заявка повинна містити таку інформацію:

1.Прізвище, ім’я, по-батькові

2. Місто

3. Місце роботи

4. Посада

5. Науковий ступінь, вчене звання

6. Назва доповіді

7. Напрямок, в рамках якого заявляється участь та планується доповідь

8.Телефони

9. E-mail для листування

10. Форма участі заочна/очна

Матеріали круглого столу будуть видані як у друкованому вигляді у періодичному виданні "Науковий вісник "Межибіж", так і в електронному вигляді.

Довідки за телефонами:

067-943-74-04, Ігор Валентинович Западенко, заступник директора ДІКЗ "Межибіж" з наукової роботи.

096-531-74-49 Сергій Анатолійович Щур, секретар оргкомітету.

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.