АНОНС: "Проросійський сепаратизм у Галичині" — дискусія в Києві

Дискусійний клуб "Розбудова нації" запрошує на розмову на тему "Проросійський сепаратизм у Галичин".

У рамках заходу:

- Презентація нової книги активіста та кандидата історичних наук Віталія Гайсенюка "Початок кінця. Москвофіли у Великій війні (1914—1918)".

- Дискусія за участі дослідника історії Юрія Юзича, який мав дипломну роботу на тему руху москвофілів у Галичині.

 

Монографія "Початок кінця. Москвофіли у Великій війні (1914-1918)" присвячена темі злету, а потім падіння проросійського руху у Галичині й на Буковині в роки Першої світової війни.

Книга має значну актуальність нині, адже проводить паралелі між проросійським сепаратизмом на сході України та історічної давнини (на заході). 

Пропонована праця є результатом 5-річної дослідницької роботи над темою та стане в пригоді усім, хто цікавиться історією проросійських сепаратистських рухів на українських землях.

Віталій Гайсенюк — кандидат історичних наук, закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федькоеича.

 

Середа, 29 березня 19.00

Місце: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9.

Організатори: Спілка української молоді в Україні (Київ) та Молодіжний націоналістичний конгрес.

Вхід вільний за умови онлайн-реєстрації.

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року