In memoriam. Помер очільник Яворівського братства ОУН-УПА

У неділю, 9 липня, перестало битися серце Петра Вушка, політв’язня, члена ОУН, голови Яворівського братства ОУН-УПА.

Про це повідомляє "ГалІнфо" з посиланням на джерела в Яворівській районній державній адміністрації.

Народився Петро Вушко 18 червня 1926 року в с. Кобильниця Волоська колишнього Яворівського повіту (тепер Польща). Виховувався в патріотичній сімї. Під час німецької окупації Петро Вушко навчався в українській державній торгівельній школі в Яворові, нині Львівської обл. А в 1944 році став членом ОУН під псевдонімом "Орлик".

Фото: ГалІнфо

Після жорстокого слідства Петро Вушко був засуджений військовим трибуналом на кару смерті, яку замінили на 25 років концтаборів і 5 років позбавлення громадянських прав.

Очолював Яворівське братство ОУН–УПА, яворівську районну спілку політв’язнів, член ради обласного відділення ветеранів, брав активну участь у всіх патріотичних заходах.

Похорон відбувся сьогодні, 10 липня.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.