Британська бібліотека виклала в загальний доступ оцифрований блокнот да Вінчі

Британська бібліотека виклала 570 сторінок з блокноту видатного італійського вченого, винахідника та художника Леонардо да Вінчі.

Усі записи, зроблені в блокноті, датуються періодом з 1478 по 1518 рік, пише "Медіа Сапієнс"На сайті бібліотеки звертають увагу, що записи у блокноті зроблені в знаменитій манері да Вінчі - справа наліво й прочитати їх можна лише у дзеркальному відображенні. Те ж стосується й усіх схем та формул, записаних вченим.

Оцифрована копія блокноту, також відомого під назвою "The Codex Arundel", доступна на сайті бібліотеки безкоштовно.

Раніше Британська бібліотека оголосила про намір створити онлайн-архів газет: для цього працівникам бібліотеки доведеться оцифрувати 40 мільйонів газетних сторінок.

Також оцифровуванням стародавніх текстів займаються Ватиканська апостольська бібліотека і Бодліанська бібліотека Оксфордського університету. А американський Дослідницький портал Getty виклав онлайн понад 100 тисяч книг про мистецтво, дизайн та архітектуру.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.