На Одещині з'явиться пам'ятник на честь Зимового походу Армії УНР. Ви можете цьому посприяти

На Одещині планують установити пам'ятний знак "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР". Для початку робіт бракує частини коштів.

Ще 30 березня 2017 р. Благодійний фонд "Героїка" одержав у міської ради дозвіл на встановлення пам’ятного знаку на перетині вулиць Суворова та Одеської в м. Ананьїв Одеської області. 

Монумент являтиме собою збільшену копію ордену Армії УНР Залізний Хрест "За Зимовий похід і бої", яким відзначали учасників Першого Зимового походу. Під командуванням генерал-поручника Михайла Омеляновича-Павленка українські війська йшли з боями по тилах білих та червоних військ у період з 6 грудня 1919 року по 6 травня 1920 року.

Ескіз пам’ятного знаку "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР"

"Залізний Хрест" буде встановлено на постаменті з бутового каменю, що з чотирьох боків обрамлений гранітними дошками з іменами козаків та старшин Армії УНР (всього 52 особи) та написом-присвятою: "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР".

На постаменті стоятиме колона, на доричному капітелі якої розмістять збільшену копію ордену.

Поряд із пам’ятним знаком стоятиме й 8-метрову щогла з державним прапором та інформаційний стенд про історію Першого Зимового походу і долі ананьївців, які взяли в ньому участь.

 

Запроектований пам’ятний знак буде першим таким у місті та околиці, який стосується вшанування Перших Визвольних змагань.

Для реалізації проекту потрібно близько 90 000 грн. Більшу частину суми вже зібарли. Залишилося тільки 20 тис. грн.

Закликаємо наших читачів долучитися до спорудження пам'ятника!

Реквізити для перерахунку коштів:

ПриватБанк: 4149 4393 9261 8991 (Цюпка Наталя Романівна)
————————————————
Найменування юр. особи: Благодійна організація "Благодійний фонд "Героїка"
Код ЄДРПОУ: 38697076
Валюта рахунку: UAH
№ рахунку: 26005602566300
Назва банку: Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк"
МФО (код банку): 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок
————————————————
PayPal: heroic.spirit@gmail.com

З усіх питань пишіть на адресу Благодійного фонду "Героїка": heroic.spirit@gmail.com.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.