На Одещині з'явиться пам'ятник на честь Зимового походу Армії УНР. Ви можете цьому посприяти

На Одещині планують установити пам'ятний знак "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР". Для початку робіт бракує частини коштів.

Ще 30 березня 2017 р. Благодійний фонд "Героїка" одержав у міської ради дозвіл на встановлення пам’ятного знаку на перетині вулиць Суворова та Одеської в м. Ананьїв Одеської області. 

Монумент являтиме собою збільшену копію ордену Армії УНР Залізний Хрест "За Зимовий похід і бої", яким відзначали учасників Першого Зимового походу. Під командуванням генерал-поручника Михайла Омеляновича-Павленка українські війська йшли з боями по тилах білих та червоних військ у період з 6 грудня 1919 року по 6 травня 1920 року.

Ескіз пам’ятного знаку "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР"

"Залізний Хрест" буде встановлено на постаменті з бутового каменю, що з чотирьох боків обрамлений гранітними дошками з іменами козаків та старшин Армії УНР (всього 52 особи) та написом-присвятою: "Землякам – учасникам Першого Зимового походу Армії УНР".

На постаменті стоятиме колона, на доричному капітелі якої розмістять збільшену копію ордену.

Поряд із пам’ятним знаком стоятиме й 8-метрову щогла з державним прапором та інформаційний стенд про історію Першого Зимового походу і долі ананьївців, які взяли в ньому участь.

 

Запроектований пам’ятний знак буде першим таким у місті та околиці, який стосується вшанування Перших Визвольних змагань.

Для реалізації проекту потрібно близько 90 000 грн. Більшу частину суми вже зібарли. Залишилося тільки 20 тис. грн.

Закликаємо наших читачів долучитися до спорудження пам'ятника!

Реквізити для перерахунку коштів:

ПриватБанк: 4149 4393 9261 8991 (Цюпка Наталя Романівна)
————————————————
Найменування юр. особи: Благодійна організація "Благодійний фонд "Героїка"
Код ЄДРПОУ: 38697076
Валюта рахунку: UAH
№ рахунку: 26005602566300
Назва банку: Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк"
МФО (код банку): 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок
————————————————
PayPal: heroic.spirit@gmail.com

З усіх питань пишіть на адресу Благодійного фонду "Героїка": heroic.spirit@gmail.com.

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.