У лікарні на Франківщині знайшли написи в'язнів НКВД. ВІДЕО

У Єзуполі Івано-Франківської області в місцевій лікарні знайшли двері від карцеру з написами жертв НКВД.

Раніше на місці медичного закладу була в’язниця. Утім прізвища та тризуби, які арештанти викарбували на дверях, досі ніхто не помічав. У радянські часи їх намагалися ретельно зафарбувати, повідомляє місцевий "Канал 402".

"Фарбували, фарбували, а потім я побачив. Може й не розуміли значення. Це ж тризуб був, а за тризуб за радянської влади по голівці не гладили", - говорить головний лікар Єзупільської лікарні Михайло Запухляк.

Кілька років тому ексгумували на подвір'ї лікарні рештки 225 осіб. Тут розташовувалася в'язниця.

Історики сподіваються, що завдяки написам, які викарбували на дверях, удасться визначити імена людей, яких тут ув'язнювали.

Двері відреставрують та передадуть до  Івано-Франківського музею визвольної боротьби, де вони стануть частиною екпозиції.

Пастор з Майдану Ральф-Ґергард Гаска

Якщо ці події нас чомусь навчають, то ось чому: перед силою цих багатьох «маленьких» людей, які з вірою у Господа ідуть своїми дорогами, не встоять жодні тирани і диктатори, і всі самозакохані та байдужі можновладці мають боятися їх, бо не вони переможуть.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Хто вбив Галю?

Нещодавно в українському медіа-просторі з’явилася стаття Наталії Крестовської, присвячена різноманітним видам історичних фейків та методам боротьби з ними на прикладі поширених в сучасному українському суспільстві міфах.
Ще одна фейк-фольк-хісторі, що періодично набуває популярності в українському суспільстві – це «істинний» варіант широковідомої народної пісні про Галю «Їхали козаки із Дону додому».

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.