У лікарні на Франківщині знайшли написи в'язнів НКВД. ВІДЕО

У Єзуполі Івано-Франківської області в місцевій лікарні знайшли двері від карцеру з написами жертв НКВД.

Раніше на місці медичного закладу була в’язниця. Утім прізвища та тризуби, які арештанти викарбували на дверях, досі ніхто не помічав. У радянські часи їх намагалися ретельно зафарбувати, повідомляє місцевий "Канал 402".

"Фарбували, фарбували, а потім я побачив. Може й не розуміли значення. Це ж тризуб був, а за тризуб за радянської влади по голівці не гладили", - говорить головний лікар Єзупільської лікарні Михайло Запухляк.

Кілька років тому ексгумували на подвір'ї лікарні рештки 225 осіб. Тут розташовувалася в'язниця.

Історики сподіваються, що завдяки написам, які викарбували на дверях, удасться визначити імена людей, яких тут ув'язнювали.

Двері відреставрують та передадуть до  Івано-Франківського музею визвольної боротьби, де вони стануть частиною екпозиції.

Українці в Єгипті

Весною 1920 року до Єгипту прибуло біля 4500 біженців з колишньої російської імперії. Три чверті з-поміж них були українцями або «малоросами» українського походження. Усіх поселено у пустельний наметовий табір в Тель-ель-Кебірі (залізнична станція між Каїром і Суецьким каналом)

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.

Бандера і спорт: вболівав за «Мюнхен-1860», грав у баскетбол, обожнював лижі

Про життя Степана Бандери відомо чимало – що про український період і діяльність тут, що про польське та німецьке ув’язнення та життя в еміграції. Одна з частин біографії провідника, яка не має належного дослідження й бодай однієї цільної статті, – зацікавлення Бандерою спортом. Більшість історій вже обросла легендами та міфами. Що не дивно, коли мова йде про таку постать.

Як наші Казань брали. Українське військо в Татарстані

«Скоро всіх набралося до 3000 добре озброєних українців, при 3-х гарматах, які притягли українці гарматники другого запасового дивізіону… Коли всі зібралися коло штабу округи, то пред'явили кацапам ультиматум, що, як через півгодини не випустять заарештованих українців, то розіб'ють все місто. Кацапи, налякані відвагою українців, зараз звільнили голову й представників»