АНОНС: Нариси про пам'ятки історії Кримського ханату презентують у Києві

8 грудня в Києві презентують перевидання книги Олекси Гайворонського "Країна Крим. Нариси про пам'ятки історії Кримського ханату".

"Країна Крим" – так поетично можна перекласти назву "Qirim Yurti", якою мешканці Кримського ханства іменували свою державу. 

Автор книги – відомий кримський історик, письменник і телеведучий Олекса Гайворонський запрошує до подорожі по містах і селах цієї самобутньої та  загадкової країни.

 

Здійснити таку подорож у часі автору й читачам допоможуть історико-архітектурні пам'ятки, що збереглися на півострові з часів Золотої Орди і Кримського ханства. Ці пам'ятки пов'язані з таким широким колом історичних реалій і місцевих традицій, що знайомство з кожним з них здатне стати дивовижною зустріччю з далеким минулим Криму.

Книга багато ілюстрована авторськими фотографіями та архівними зображеннями.

8 грудня, п'ятниця, 19.00

Місце: Кримський дім (Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9).

Організатор: видавництво "Майстер книг".

Вхід вільний.

Три цілі за ніч. Із «Щоденника нелегального солдата»

І бачу, як бойовики евакуюють пораненого. Двоє витягають його з окопу і забирають. Його руки у них на плечах, голова звисає на груди. Троє відразу, у повний зріст – легка мішень, спокуслива мішень... Але я не стріляю. Коли евакуюють пораненого, стріляти не можна. Так мене навчили. Етика війни. Табу. «Нельзя превращать благородное искусство войны в скотство», - говорить часто Вольф.

Чотири біографії на тлі Вересневої кампанії

Перевагою командира є брати відповідальність на себе. Сьогодні я беру її на себе у найтяжчу мить – наказую припинити подальшу беззмістовну боротьбу, аби не лити даремно вояцьку кров. Дякую вам за вашу мужність та ваш послух, знаю, що знову прийдете, коли будете потрібні.

Як дозвіл на продаж землі поховав Римську республіку

У 111 році до Р.Х. Рим вирішив приватизувати землю та відкрити ринок землі. До цього уся земля вважалася громадською. А від того моменту – оголошувалася приватною власністю. Як ця революція знищила Республіку та чому це був поганий сценарій?

Легенда про Топільцина

Зганьблений насамперед у власних очах реформатор вирішив відмовитися від влади та піти світ за очі. Разом з володарем погодилися вирушити на край світу й кілька тисяч його прихильників, які вважали Топільцина втіленням божества. Чи міг «проповідник миролюбства» стати засновником «імперії терору»?