АНОНС: Нариси про пам'ятки історії Кримського ханату презентують у Києві

8 грудня в Києві презентують перевидання книги Олекси Гайворонського "Країна Крим. Нариси про пам'ятки історії Кримського ханату".

"Країна Крим" – так поетично можна перекласти назву "Qirim Yurti", якою мешканці Кримського ханства іменували свою державу. 

Автор книги – відомий кримський історик, письменник і телеведучий Олекса Гайворонський запрошує до подорожі по містах і селах цієї самобутньої та  загадкової країни.

 

Здійснити таку подорож у часі автору й читачам допоможуть історико-архітектурні пам'ятки, що збереглися на півострові з часів Золотої Орди і Кримського ханства. Ці пам'ятки пов'язані з таким широким колом історичних реалій і місцевих традицій, що знайомство з кожним з них здатне стати дивовижною зустріччю з далеким минулим Криму.

Книга багато ілюстрована авторськими фотографіями та архівними зображеннями.

8 грудня, п'ятниця, 19.00

Місце: Кримський дім (Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9).

Організатор: видавництво "Майстер книг".

Вхід вільний.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.

Антисемітизм в Україні?

Якщо поглянути на останні чотири з половиною століття присутності великої кількості євреїв в Україні, лише 16-20 років були позначені періодами насильства. І це насильство, не слід забувати, чинилося не лише проти євреїв. Іншими словами, 430 років євреї жили поруч з етнічними українцями та іншими народами України в стані співпраці й толерантності, якщо не гармонії.