У тернопільському селі знайшли дзвони зруйнованої комуністами церкви

12 січня в с. Коропець Монастириського району на Тернопільщині викопали два старовинні дзвони.

Дзвони випадково знайшли місцеві мешканці, які копали траншею для водогону, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України. Вони належали місцевій церкві Св. Миколая 1786 року.

 

8 лютого 1964 року на виконання рішення виконкому Тернопільської облради храм розібрали, але дзвони віряни встигли таємно закопати. Про місце схованки знало лише кілька людей, по смерті яких ця інформація була втрачена.

 
 

У РІСУ зазначають, що така ситуація не рідкість. У с. Сидорові Гусятинського району Тернопільської обл. досі не можуть віднайти дзвони, заховані в часи Другої світової від німецьких окупантів.

Як повідомлялося, в Уельсі вчені знайшли 400-річну Біблію, яка пережила пожежу, війну і використовувалася як туалетний папір

Віра, мова, зрада у Карфагені

Як карфагенці вводили грецький культ та забороняли грецьку мову. Олігархічна рада, «партія миру» та пташки замість ботоферм – реалії війни між Карфагеном та Сіракузами деякими деталями нагадують теперішні українські реалії.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Операція «Запад». Перевиконання плану з депортацій українців

Серед залізничників кружляли чутки, що операцію контролює сам Сталін. У Тернополі та Чорткові концентрували криті вагони. Казали, що будуть виселяти рештки євреїв. Але цього разу МҐБ готувалося перевиконати план з депортації українців.

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.