У тернопільському селі знайшли дзвони зруйнованої комуністами церкви

12 січня в с. Коропець Монастириського району на Тернопільщині викопали два старовинні дзвони.

Дзвони випадково знайшли місцеві мешканці, які копали траншею для водогону, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України. Вони належали місцевій церкві Св. Миколая 1786 року.

 

8 лютого 1964 року на виконання рішення виконкому Тернопільської облради храм розібрали, але дзвони віряни встигли таємно закопати. Про місце схованки знало лише кілька людей, по смерті яких ця інформація була втрачена.

 
 

У РІСУ зазначають, що така ситуація не рідкість. У с. Сидорові Гусятинського району Тернопільської обл. досі не можуть віднайти дзвони, заховані в часи Другої світової від німецьких окупантів.

Як повідомлялося, в Уельсі вчені знайшли 400-річну Біблію, яка пережила пожежу, війну і використовувалася як туалетний папір

100 книг Незалежності. "Історична правда" рекомендує

Перелік видань, які вийшли за часів незалежності і які дають можливість пізнати історію України, Європи, наших сусідів, окремих людей і явищ. І які роблять це з різних перспектив. Певні, що час, витрачений на читання не буде втраченим.

Українці. Найнещасливіша нація чотирьох континентів

Українці — найнещасливіша нація Європи, обох Америк та Австралії. Таким є підсумок нашого розвитку напередодні 28-ї річниці Незалежности. Як українці змінювалися протягом років Незалежності? Чому ми впритул не помічаємо, що насправді Україна — не Уганда!?

Український парад у столиці Росії

Мрія? Ні – це вже було. І не один раз. Побутує думка, що в нашій історії мало світлих сторінок і перемог. Грандіозний український військовий парад в столиці Росії: як це було?

Омелян Ковч — священик, патріот та праведник

"Ковч, який досконало знав німецьку мову, крикнув до німецьких солдатів, щоб допустили його до синагоги. Останні оніміли від здивування і пустили його, а отець кинувся виносити людей із палаючої синагоги. Серед інших, яких врятував о. Ковч, був рабин м. Белз Аарон Рокеах".