У Харкові знову сплюндровали знак Івану Сірку

24 січня невідомі вандали розбили пам'ятний знак кошовому отаманові Запорізької Січі Івану Сірку, що в сквері Перемоги у Харкові.

Про це повідомив головний редактор Радіо Holos.fm Дмитро Шевченко на своїй сторінці у Фейсбук.

 Фото: Сергій Малишко

"Варто нагадати, що майже рік тому, 27 січня 2017 року, невідомі облили фарбою цей пам'ятний знак. Поліція тоді це зафіксувала у Журналі єдиного обліку правопорушень. Та особи, причетні до інциденту так і не були встановлені.

Пам'ятний знак Івану Сірку був встановлений і відкритий харківцями 23 серпня 2014 року.

...До обласних управлінь поліції та СБУ від пам`ятного знаку кілька сотень метрів." - йдеться у повідомленні

Нагадуємо, що у грудні 2017 року з могили Михайла Коцюбинського в Чернігові викрали 100-кілограмове погруддя.

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року