АНОНС: 100-річчя Крут. Програма відзначення

100-ту річницю бою під Крутами відзначатимуть на найвищому рівні заходами в Києві та в самих Крутах. Що, де і коли відбуватиметься - читайте в програмі.

28 січня, неділя (Київ – Крути)

07:00 – 17:00 Офіційний захід вшанування Героїв Крут за участі Президента України з поїздкою в Крути, який в себе включає:

7:00 – Вихід учасників заходів колоною з Київського військового ліцею імені Івана Богуна на вокзалі станції Київ-Пасажирський.

08:20 – відправлення швидкісного "Потяга єднання"  на станцію Крути.

10:20 – прибуття "Потяга єднання" на станцію Крути. Перехід до Меморіалу пам’яті Героїв Крут.

12:00 – церемонія вшанування пам’яті Героїв Крут за участю Президента України Петра Порошенка. Церемонія вручення Державних прапорів з пам’ятними стрічками. Прем’єрне виконання концертного маршу "Героям Крут".

12:40 – закінчення урочистостей на території Меморіалу пам’яті Героїв Крут.

13:00 – перехід учасників заходів колоною на станцію Крути. Обід у польових умовах.

15:00 – відправлення "Потяга єднання" зі станції Крути до Києва.

16:50 – прибуття "Потяга єднання" на вокзал станції Київ-Пасажирський.

Організатор: Адміністрація Президента України.

(Вхід за попередніми запрошенням, акредитацією)

19:00 Творча зустріч з народною артисткою України, Героєм України Адою Роговцевою. Організатор: Адміністрація Президента України.

Актова зала Київського військового ліцею імені Івана Богуна, бульвар Лесі Українки, 25. (Вхід за попередніми запрошенням, акредитацією)

           

29 січня, понеділок (Київ)

18:30  Реконструкція бою військ Української Народної Республіки проти більшовиків на заводі Арсенал. Актори відтворять події, які відбувались там наприкінці січня 1918 року.

Організатор: ВО "Свобода".

Збір біля ст. м. "Арсенальна". (Вхід вільний).

19:00  Прем’єра вистави Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка "Балада про Крути". Режисер – Андрій Бакіров. Організатор: Адміністрація Президента України.

Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка. (Вхід за попередніми запрошенням, акредитацією*)

           

29 січня, понеділок (Чернігівщина, ст. "Крути")

12:00 Літературно-мистецька композиція, присвячена вшануванню пам’яті Героїв Крут, церемонія покладання квітів до Меморіалу "Пам’яті Героїв Крут". (Вхід вільний). Організатор: Чернігівська ОДА.

12:20 Поминальна літія в пам’ять про загиблих за рідну землю. (Вхід вільний). Організатор: Чернігівська ОДА.

12:30 Мітинг з нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами та вшанування пам’яті Героїв Крут, урочисте проходження військовослужбовців та ліцеїстів(Вхід вільний). Організатор: Чернігівська ОДА.

13:10 Патріотична концертна програма (Вхід вільний). Організатор: Чернігівська ОДА.

31 січня, середа (Київ)

19:00  Вечір пам'яті Героїв Крут. У програмі — виступи істориків, поетів і показ документального фільму Івана Канівця "Українська революція". Організатори: Науково-дослідний інститут українознавства, Український інститут національної пам'яті, Київська міська державна адміністрація, видавництво "Смолоскип".

Колонна зала Київської міської ради. (Вхід вільний).

Джерело: сайт Українського інституту національної пам'яті.

Андреа Халупа, авторка сценарію фільму «Ціна правди»: «це історія, яку розповів мені дідусь»

Сценарій до фільму «Ціна правди», який зняла польська режисерка Аґнєшка Голланд, написала Андреа Халупа – американська журналістка українського походження. Вона друкується в «The Atlantic», «TIME», «Forbes». Вперше про Голодомор Андреа почула в дитинстві від свого дідуся, який його пережив. А в студентські роки вона читала про життя репортера «New York Times» Волтера Дюранті в Москві. Саме тоді вона дізналася про Гарета Джонса, пригадала історію своєї родини і вирішила: «Я точно напишу сценарій до фільму, який розповідатиме про це».

Україна без Києва. Про що домовлялись у Парижі навесні 1920 року?

У Парижі Україні планували зберегти незалежність, але намалювали нові кордони. Без Києва, Лівобережжя, Сходу та Заходу.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.