Держдеп США стурбований свободою слова у Польщі. Через "історичні" закони

"Ми стурбовані тим, що цей законопроект може підірвати свободу слова і свободу академічних дискусій".

Напередодні нічного голосування у польському Сенаті  змін до закону про Інститут національної пам’яті Польщі Державний департамент США оприлюднив заяву.

"Ми стурбовані тим, якщо цей законопроект буде прийнятий, він може підірвати свободу слова і свободу академічних дискусій".

Заява Держдепу містить переконання, що відкриті дискусії, дослідження і освіта – є найкращим способом протидії неточним і шкідливим словам.   

"Ми також стурбовані наслідками цього законопроекту – якщо він буде прийнятий – для стратегічних інтересів і взаємин Польщі, включно із США та Ізраїлем. (…) Ми закликаємо Польщу переглянути цей законопроект з огляду на його потенційний вплив на принципи свободи слова та нашу здатність бути ефективними партнерами". 

Більше подробиць у публікації:

Вночі Сенат затвердив зміни до закону про польський Інститут нацпам’яті

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.