АНОНС: Виставка «100 років державному гербу України»

25 лютого 1918 року Мала Рада (орган Української Центральної Ради, що діяв між сесіями) ухвалила: «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської держави часів Володимира Великого».

Відтоді Тризуб офіційно – державний символ УНР.  

 

19 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про Державний герб України", якою затвердила Тризуб малим Державним гербом.

На виставці представлені артефакти доби Київської Русі: плінфу, цеглу та кераміку з Тризубом, Тризуб на монетах київських князів. Також можна побачити і символіку доби Української революції: фото, поштівки, проекти УНР та Української Держави, тогочасні проекти печаток, прапори, банкноти, знаки розрізнення та відзнаки, а також низку цінних документів тогочасних українських державних структур.

На виставці представлені листівки, документи, знаки розрізнення й іншу атрибутика ОУН та УПА. Також національну символіку доби відновлення Незалежності України у 1991 році та атрибути Революції Гідності.

Час: 26 лютого, понеділок, 12:00

Місце: Національний музей історії України (перший поверх), вул. Володимирська, 2, м. Київ.

Виставка діятиме до 30 березня.

Контакт: 093 958 37 42 (Лєда).

ВХІД НА ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ – ВІЛЬНИЙ

Читайте також:

Таємниця княжого тризуба. Що символізує наш герб?

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний? Міфи про "перевернутий" прапор

Анекдоти для Рейгана. Розсекречені документи ЦРУ

Рональд Рейган часто оповідав анекдоти про радянську дійсність. Звідки він їх міг знати? У ЦРУ розсекретили кілька документів, які пояснюють джерела специфічної поінформованості 40-го Президента Сполучених Штатів.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.