Спецпроект

Москва лютує через ініціативу Ізраїлю щодо Голодомору

Посольство Росії в Тель-Авіві звинуватило депутатів ізраїльського парламенту у перекрученні історії в зв’язку з підготовкою законопроекту про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Заяву російського посольства публікує агентство ТАСС, передає "Європейська правда".

 Будівля посольства РФ в Тель-Авіві

"На жаль, наші колеги з Кнесету (зокрема, депутат Хасон) нещодавно підготували законопроект про український голодомор, який спотворює історію", - йдеться у заяві російського посольства.

"Ми наполегливо закликаємо всіх відповідних ізраїльських чиновників, включаючи Хасона, більш точно вивчити історичні факти", - додали дипломати.

У заяві російські дипломати називають голодомор гуманітарною катастрофою, яка виникла через сильну засуху і примусову колективізацію, та вразила Україну, Білорусь, Казахстан, Поволжя, Північний Кавказ, Західний Сибір і Південний Урал.

"Уявлення цих подій як навмисної політики знищення української нації суперечить історичним фактам і є цинічною спекуляцією на пам'яті мільйонів жертв через політичні мотиви", - заявили в посольстві РФ.

Нагадуємо, що у Кнессет поданий законопроект, що оголошує Голодомор актом геноциду.

Натан Вершубський: адвокат Віктор Медведчук підставив мене у 1985-му

Інтерв‎'‎ю з Натаном (Носоном) Вершубським, одним з останніх в'язнів совісті в СРСР, якого засудили за «крадіжку» книг з синагоги на Подолі

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.