Спецпроект

У Києві підписали меморандум про створення Меморіального центру "Бабин Яр"

Сьогодні в Києві Міністерство культури, Міністерство освіти і науки, Київська міська державна адміністрація, Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" та проект BYHMC підписали Меморандум про співпрацю щодо створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

Про це написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" (BYHMC).

"Такий Меморандум — це унікальне явище для нашої країни. Він показує величезну довіру зі сторони держави до проекту та підкреслює значущість місії, що стоїть перед BYHMC", - зазначили в Меморіальному центрі "Бабин Яр".

Фото: Валентина Ростовикова

Сторони-підписанти домовилися, що разом зроблять все можливе для того, щоб втілити такий масштабний задум у життя.

Українці в Єгипті

Весною 1920 року до Єгипту прибуло біля 4500 біженців з колишньої російської імперії. Три чверті з-поміж них були українцями або «малоросами» українського походження. Усіх поселено у пустельний наметовий табір в Тель-ель-Кебірі (залізнична станція між Каїром і Суецьким каналом)

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.

Бандера і спорт: вболівав за «Мюнхен-1860», грав у баскетбол, обожнював лижі

Про життя Степана Бандери відомо чимало – що про український період і діяльність тут, що про польське та німецьке ув’язнення та життя в еміграції. Одна з частин біографії провідника, яка не має належного дослідження й бодай однієї цільної статті, – зацікавлення Бандерою спортом. Більшість історій вже обросла легендами та міфами. Що не дивно, коли мова йде про таку постать.

Як наші Казань брали. Українське військо в Татарстані

«Скоро всіх набралося до 3000 добре озброєних українців, при 3-х гарматах, які притягли українці гарматники другого запасового дивізіону… Коли всі зібралися коло штабу округи, то пред'явили кацапам ультиматум, що, як через півгодини не випустять заарештованих українців, то розіб'ють все місто. Кацапи, налякані відвагою українців, зараз звільнили голову й представників»