СБУ та ГПУ викрили вандалів, завербованих росіянами

Служба безпеки України та Генеральна прокуратура в Чернігові викрили організоване злочинне угруповання, яке займалося вандалізмом щодо об'єктів культурної спадщини.

Зловмисники діяли за завданням російських спецслужб із метою розпалювання міжнаціональної ворожнечі та завдання шкоди міжнародному іміджу України, інформує прес-центр СБУ.

Зокрема, встановлено, що звинувачені були причетні до пошкодження об’єктів польської та єврейської культурно-релігійної спадщини на теренах Сумщини та Волинської області.

У ніч із 25 на 26 грудня 2017 року в с. Мельники Шацького р-ну Волинської обл. вандали обмалювали та розбили хрести братської могили польських прикордонників, які загинули у вересні 1939 року в боях із Червоною армією. У ніч із 29 на 30 грудня 2017 року вандали написали антисемітське на будівлі іудейської громади "Єврейський дім" у Сумах. 

Під час обшуків у помешканнях фігурантів справи правоохоронці вилучили вісім тротилових шашок, п’ять гранат, холодну зброю, антиукраїнську символіку та інші матеріали, які підтверджують їх протиправну діяльність. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.