АНОНС: Дискусія «Чи з’явиться український Черчилль?»

Ім'я Вінстона Черчилля відоме навіть людям, які ніколи не цікавились ані історією, ані політикою. Без перебільшень легендарний прем'єр-міністр Великої Британії.

 

Мало хто знає, що в свої 20 років Черчилль об'їздив усі можливі гарячі точки та не надто турбувався про власну безпеку. До безглуздя впевнений у власній непереможності він не лише повернувся живим з поля бою, а й отримав щось більше, щось, що потім, за його ж словами, стало фундаментом майбутнього життя.

"Мені він не подобається, але одного дня він стане прем’єр-міністром Великої Британії", — сказав британський офіцер Джордж Вайт про юного Черчилля. Вінстону знадобилося 40 років, щоб потрапити до цього кабінету, і свій шанс він використав наповну.

Про долю британського політика, шлях видатних політичних персон, про те, звідки з’являються особистості, які у важкий момент здатні об’єднати всю націю, а також про те, чи з`явиться в Україні власний Черчилль будуть говорити у клубі "Наш формат".

Спікери:

Кириченко Владислав – громадський діяч, підприємець, меценат, засновник видавництва Наш Формат;

Віталій Гайдукевич – журналіст, телеведучий.

Час: 24 квітня, вівторок, 19.00

Місце: Клуб "Наш Формат", пров. А. Горської, 5, м. Київ.

Для участі в події потрібно зареєструватись.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"