АНОНС: В Одесі відкриють виставку "Український флот 1917-1921 рр."

Виставка розповідає про історичне тло та передумови створення Українського флоту, а саме про Українську революцію 1917 – 1921 років.

Про це "Історичній правді" повідомили в Українському інституті національної пам’яті.

 

"Українська революція 1917 - 1921 років стала визначальним етапом нашої історії. Вона охопила усю Україну, усі її регіони. Але, на жаль, багато тогочасних подій і процесів залишаються малознаними для нашого покоління. І такою незнаною сторінкою є історія революційної боротьби українських моряків Чорноморського флоту.

Щоби нагадати сьогоднішнім українцям про цю важливу складову Української революції, про те, як народжувалися Українські військово-морські сили сто років тому, ми спільно із партнерами і створили цю виставку", - говорить заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

У створенні банерної експозиції були використані унікальні світлини того часу. Особливу увагу на виставці було приділено трьом кораблям: Есмінець "Завидний", Крейсер "Пам’ять "Меркурія" та Лінкор "Воля", які відіграли важливу роль в українізації Чорноморського флоту в 1917 році.

Довідково. 29 квітня 1918 року відбулася надзвичайно важливий епізод в історії українського флоту. Спираючись на рішення делегатів корабельних команд і настрої українських моряків та офіцерів, весь Чорноморський флот був проголошений флотом Української Народної Республіки і видано наказ урочисто підняти українські прапори.

Це рішення підтримала й виконала абсолютна більшість кораблів Чорноморського флоту. Ті ж команди, що перебували під впливом більшовиків, поспішно евакуювали свої кораблі із Севастополя до Новоросійська. День 29 квітня став тріумфом національної волі, на довгі роки ставши святом Українського Державного Флоту.

Виставку підготовлено Українським інститутом національної пам’яті спільно з Науково-дослідним інститутом українознавства. Захід присвячений сотій річниці підняття українських прапорів на Чорноморському флоті.

Завантажити виставку можна за посиланням.

Час: 29 квітня, неділя, 9:00

Місце: м. Одеса, Практична гавань

Контакт: Прес-служба Українського інституту національної пам’яті, +380 44 281 08 91

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..