Історики знайшли свідчення кривавої різанини в шведському селі

Археологи знайшли свідчення того, що 1500 років тому на село Сандбі Борг на шведському острові Еланд напали загарбники.

Вони влаштували різанину та залишили після себе мертві тіла, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Antiquity.

Село на острові винищили загарбники. Фото: Ancient Origins. 

У поселенні було 50 будинків, в яких проживало 200-250 чоловік. Під час розкопок на території трьох будинків дослідники знайшли 26 скелетів зі слідами травм.

У тому числі там були останки п'ятирічної дитини і двомісячного немовляти. Два скелета були частково обвуглені. Один з кістяків належав 15-річному підлітку.

Останки людей виявили і на вулицях. Отримані загиблими травми характерні для зіткнень з противником. Дослідники припускають, що загарбники прибули в село і одночасно вломилися в кілька будинків.

На території села збереглося безліч золотих і срібних прикрас, але абсолютно відсутня зброя. Загарбники могли забрати її в якості трофеїв або данини богам. Письмових або усних згадок про події в цьому селі вчені не виявили, але жителі сусідніх сіл досі обходять це місце стороною.

Нагадуємо, що у квітні археологи знайшли середньовічні скарби епохи Гаральда Синьозубого.

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.

Бандера і спорт: вболівав за «Мюнхен-1860», грав у баскетбол, обожнював лижі

Про життя Степана Бандери відомо чимало – що про український період і діяльність тут, що про польське та німецьке ув’язнення та життя в еміграції. Одна з частин біографії провідника, яка не має належного дослідження й бодай однієї цільної статті, – зацікавлення Бандерою спортом. Більшість історій вже обросла легендами та міфами. Що не дивно, коли мова йде про таку постать.

Як наші Казань брали. Українське військо в Татарстані

«Скоро всіх набралося до 3000 добре озброєних українців, при 3-х гарматах, які притягли українці гарматники другого запасового дивізіону… Коли всі зібралися коло штабу округи, то пред'явили кацапам ультиматум, що, як через півгодини не випустять заарештованих українців, то розіб'ють все місто. Кацапи, налякані відвагою українців, зараз звільнили голову й представників»

Як працює «Історична правда з Вахтангом Кіпіані»

Володимир Молодій працював у «Історичній правді» журналістом і сценаристом з 2015 по 2019 рік, а програма існує вже понад сім років. Для MediaLab він поговорив із Вахтангом Кіпіані та командою про появу програми, зміну форматів, напрацювання підходів до роботи з історичними сюжетами, пошук локацій, реквізиту та акторів для зйомок. Всі ці завдання можна вирішити маючи мотивацію та розуміння місії проєкту.