У Харкові представили проект пам'ятника Героям Небесної сотні. ФОТО

Архітектурна концепція публічного простору площі Героїв Небесної Сотні включає пам'ятник, джерела і газони.

Загальна площа простору більше 20 000 м2 – повідомляє медіа група "Об’єктив".

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Пам'ятник Героїв Небесної cотні буде виконаний у вигляді журавлиного ключа і висітиме на висоті 11 метрів.

Кількість журавлів в конструкції дорівнює кількості загиблих під час акцій протесту в Києві на вулиці Інститутській.

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Триматися конструкція буде на трьох стовпах. Матеріал пам'ятника – нержавіюча сталь.

На землі будуть розташовуватися джерела і газони трикутної форми, які будуть символізувати тіні журавлів, які відлітають.

Одна з основних ідей проектувальників – це позбутися бордюрів. Під час реконструкції планується знести всі покриття (лавочки, фонтан). Дерева залишаться недоторканими.

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Також планується вмонтувати в конструкцію підсвічування, яке буде запалюватися при певній кількості людей на площі.

У скільки обійдеться втілити ідею в життя, поки не відомо. В кінці року, якщо проектна пропозиція буде готовою, - її винесуть на містобудівну раду. Поки творці приймають поради, рекомендації і побажання.

Нагадуємо, що у лютому визначились, як виглядатиме Меморіал Героїв Небесної cотні у Києві.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.