АНОНС: Зустріч «Музейно-фестивальний Амстердам: Малевич, Параджанов і Лозниця»

У Києві пройде позачергова зустріч Музейного клубу. Гостею цієї травневої зустрічі буде Тетяна Філевська.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

 

Відвідувачі матимуть чудову нагоду поспілкуватися з дослідницею творчості Малевича, яка розповість про свою роботу в бібліотеці та сховищі Stedelijk-музею (Амстердам) з колекцією картин Малевича та архівом Харджиєва, а також про відвідування музеїв та фестивалей в Амстердамі, Гаазі, Роттердамі та Амерсфорті, про спілкування з голландськими фахівцями.

Музейний клуб – це неформальний майданчик для предметного обговорення ключових питань розвитку музейної справи в Україні, засадничих підходів, кращих українських та світових практик, спільний пошук рішень, що уможливлюють розвиток музеїв і музейних фахівців в українських реаліях.

Час: 29 травня, вівторок, 17:00

Місце: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6, лекційна зала (вхід зі сторони Музейного провулку).

Вхід вільний, реєстрація обов'язкова.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.