Археологи знайшли посудину з оливковою олією, якій 4 тис. років

Найдавнішу в світі оливкову олію виявили археологи у глечиках на Сицилії.

Фрагменти посудини виявили в 1990-их роках, дослідили лише зараз, повідомляє Gazeta.ua з посиланням LiveScience.

Фото: LiveScience

Фахівці з археологічного музею Сіракуз зібрали понад 400 осколків і відновили глечики. Встановили, що це були ємності висотою в 1 м. з ручками з боків.

Усередині знайшли органічні залишки, що містять олеїнову і лінолеву кислоту. Це свідчить, що у глечиках була оливкова олія.

"Отримані результати – це перший хімічний доказ виробництва оливкової олії в кінці третього – початку другого тисячоліття до Р.Х. Раніше вважалося, що олію почали систематично виготовляти набагато пізніше", - каже історик з Південно-Флоридського університету Девід Танас.

До цього найраніше італійську олію датували XII століттям до Р.Х.

Нагадуємо, що у гирлі Дніпра досліджують затонулу турецьку галеру.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська