На могилі чекіста-розвідника Миколи Кузнецова у Львові написали "ворог УПА". ФОТО

У ніч на 21 червня члени праворадикальної організації С14 розмалювали на Пагорбі Слави у Львові могилу радянського розвідника-терориста Героя Радянського Союзу Миколи Кузнецова.

Про це повідомляє "Вголос" із посиланням на відділ комунікації поліції Львівської області.

 Фото: ZAXID.net

Про свою відповідальність організація С14 заявила на своїй сторінці у "Фейсбуці". 

"Для українців – він не герой, а штатний чекіст. Він ніякий не розвідник – це радянський міф, який Росія далі плекає. Натомість, Кузнєцов організовував провокації, зіштовхуючи німецьких окупантів з українськими націоналістами. Він підкидав документи націоналістів біля вбитих тіл німецьких офіцерів, вказуючи, що теракт нібито вчинили упівці" зазначається в дописі.

Також тієї ж ночі з'явився намальований тризуб на пам'ятнику загиблим солдатам радянської армії. Однак стосовно нього ані C14, ані інші організації не висловлювалися.

Фото: ZAXID.net 

Нагадаємо, до Львівської міської ради надійшло звернення від губернатора Свердловської області Росії з проханням передати на перепоховання останки спецагента НКВД Миколи Кузнецова.

Роль Медведчука: Юрій Литвин і Василь Стус мали одного адвоката та загинули в одному таборі

Українського поета, журналіста, правозахисника Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у камері колонії особливо суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Це сталося 4 вересня 1984 року. Бездиханне тіло поета Василя Стуса знайдуть у карцері того самого дня роком пізніше

«Прийшов час збирати каміння…»: Про репатріацію нашої церковної старовини

Радянська влада вивезла з України безліч дорогоцінних артефактів, церковних цінностей. Напевно, немає жодного храму, який не був пограбований тодішньою владою. Коштовності частково продали за кордон. Та чимало збереглося у російських музеях. Це був відвертий грабунок. Від часу проголошення незалежності українська влада і українське суспільство мали б системно опікуватися поверненням нашої національної історико-культурної спадщини. Але чи ми, українці, – як суспільство і держава – готові до копіткої наполегливої праці з репатріації вкраденого спадку?

Українці в Єгипті

Весною 1920 року до Єгипту прибуло біля 4500 біженців з колишньої російської імперії. Три чверті з-поміж них були українцями або «малоросами» українського походження. Усіх поселено у пустельний наметовий табір в Тель-ель-Кебірі (залізнична станція між Каїром і Суецьким каналом)

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.