АНОНС: У НМІУ – тренінг "Як цікаво розповідати про історію" від "ІП"

6 липня історик, заступник головного редактора "Історичної правди" Олександр Зінченко проведе спеціальний тренінг – як правильно розповідати про історію широкій аудиторії.

Запрошуємо всіх охочих, у першу чергу, істориків, музейників і тих, хто популяризує історичні знання.

Олександр Зінченко – історик і журналіст, один із засновників провідного українського науково-популярного ресурсу "Історична правда", зараз є автором і ведучим телевізійної програми "Розсекречена Історія" на каналі "UA:Перший".

 

У 2007-2008 рр. консультував телепроект "Великі Українці". Працював як редактор-дослідник Студії документальних фільмів "07 Продакшн". За його участі створено 12 документальних фільмів.

Також Олександр Зінченко є автором книги "Година папуги: Українські сторінки Катині" (2011), що є першою на цю тематику, та багатьох науково-популярних статей на історичні теми у різноманітних українських ЗМІ.

16 липня, понеділок, 16.00

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Участь – за вхідним квитком до музею. Попередньо необхідно ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ОНЛАЙН.

Додаткова інформація – за телефоном (044) 278-48-64.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.