У морі біля Одеської області знайшли амфору V століття до нашої ери. ФОТО

В акваторії Чорного моря на території Національного природного парку Тузлівські лимани та в прикордонних із парком морських водах знайшли археологічні цінності.

Серед знахідок — великий фрагмент Хіосської пухлогорлої амфори V століття до нашої ери. Про це повідомив еколог Іван Русєв, передає "Новое время" з посиланням на "Думську".

 Фото: Іван Русєв

Археологічні знахідки виявив місцевий дайвер із села Приморське та передав їх у Татарбунарський краєзнавчий музей.  Приналежність цінностей до тієї чи іншої епохи визначав Олександр Синельников з Інституту археології НАНУ України.

 
 

Частину експонатів передали парку для експозиції.

Як повідомлялося, "чорні археологи" через приватний аукціон Violity продали срібний ритон – унікальний предмет скіфської доби. 

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"