На Арабатській стрілці знайшли сарматське поховання. ФОТО

Першого ж дня розкопок у на Арабатській стрілці архелоги знайшли рештки сарматського воїна.

Дослідження ведуть науковці Інституту археології НАН України біля с. Щасливцеве Генічеського району Херсонської області за кошти сільради, повідомляє сайт "Херсонці" за посиланням на громадську активістку Оксану Чорнобривцеву.

 Фото: FB Оксани Чорнобривцевої

"Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому біля 2000 років, похований головую на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик", — ідеться в повідомленні.

 Фото: FB Оксани Чорнобривцевої

ДОВІДКА:

Сармати — іраномовні кочові племена, які проживали із 2 ст. до н. е. по 4 ст. в степах від Західного Казахстану до Подунав’я. Перші племінні об’єднання сарматів (язиги та роксолани) з’явилися на території сучасної України в 2 ст. до н. е.

Читайте також:

Неподалік Чернігова знайшли поховання другої половини Х століття

Віра, мова, зрада у Карфагені

Як карфагенці вводили грецький культ та забороняли грецьку мову. Олігархічна рада, «партія миру» та пташки замість ботоферм – реалії війни між Карфагеном та Сіракузами деякими деталями нагадують теперішні українські реалії.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Операція «Запад». Перевиконання плану з депортацій українців

Серед залізничників кружляли чутки, що операцію контролює сам Сталін. У Тернополі та Чорткові концентрували криті вагони. Казали, що будуть виселяти рештки євреїв. Але цього разу МҐБ готувалося перевиконати план з депортації українців.

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.