На Арабатській стрілці знайшли сарматське поховання. ФОТО

Першого ж дня розкопок у на Арабатській стрілці архелоги знайшли рештки сарматського воїна.

Дослідження ведуть науковці Інституту археології НАН України біля с. Щасливцеве Генічеського району Херсонської області за кошти сільради, повідомляє сайт "Херсонці" за посиланням на громадську активістку Оксану Чорнобривцеву.

 Фото: FB Оксани Чорнобривцевої

"Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому біля 2000 років, похований головую на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик", — ідеться в повідомленні.

 Фото: FB Оксани Чорнобривцевої

ДОВІДКА:

Сармати — іраномовні кочові племена, які проживали із 2 ст. до н. е. по 4 ст. в степах від Західного Казахстану до Подунав’я. Перші племінні об’єднання сарматів (язиги та роксолани) з’явилися на території сучасної України в 2 ст. до н. е.

Читайте також:

Неподалік Чернігова знайшли поховання другої половини Х століття

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"