АНОНС: Кокотюха, історики та "Сестри Тельнюк" - до річниці створення УПА у НМІУ

12 жовтня Національний музей історії України і "Сестри Тельнюк" запрошують на вечір історичної дискусії та концерт "Буде нам з тобою що згадати" із нагоди річниці створення Української повстанської армії.

Дискусія щодо висвітлення діяльності Української повстанської армії у наукових працях, літературі та кіно відбудеться у межах проекту "ДніУПА" в НМІУ. Її учасниками будуть письменник Андрій Кокотюха, історики Володимир Бірчак та Ігор Бігун. Модератор - історик Олександр Понипаляк.

 

Друга половина вечора наповниться чарівними жіночими голосами "Сестер Тельнюк". У арсеналі їхніх пісень – багата палітра текстів, присвячених минулому століттю, яке ланцюжком подій пояснює сучасну війну.

Цей виступ буде уособленням тяглості української історії, її наповненості і сили, що дає нам сьогодні надію на перемогу.

П'ятниця, 12 жовтня, 18.30, концертна програма – з 20.00

Місце: Національний музей історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2).

Вартість квитка - 100 грн. Квитки можна придбати в касі музею (з 10 до 17:00, щодня) або онлайн на сайті НМІУ. Кількість місць обмежена, тому квитки варто викуповувати заздалегідь.

Вхід добровольцям і військовим вільний (за посвідченням).

Додаткова інформація за телефоном (044) 278 48 64.

Ґарет Джонс: Усюди було чути крики — «У нас нема хліба. Ми вмираємо»

Коли ще 1932 року один із харківських комуністів згадував про відсутність їжі, Сталін скаженів: «Ви придумали таку страшну казку про голод в Україні й думаєте, що налякали нас, але нічого з цього не вийде! Вступіть до Спілки письменників. Тоді ви зможете писати свої казочки, і дурні читатимуть їх».

Шістдесятники: Чехословаччина як вікно у світ

Алена Моравкова, молода чехословацька перекладачка, сиділа в кафе в центрі Києва на Хрещатику і їла морозиво. На дворі був початок шістдесятих років, в СРСР цвіла хрущовська “відлига”, суспільна атмосфера була просякнута оптимізмом, незабаром Гагарін полетів в космос а перший секретар КПРС все повторював з різноманітних трибун тези про настання справжнього комунізму. Моравкова була учасником чехословацької делегації, котра приїхала в Київ на міжнародний ярмарок. Там вона познайомилась із місцевими молодими письменниками. Зараз ці молоді люди сиділи з нею за одним столом: Микола Вінграновський, Іван Драч, Віталій Коротич. Незабаром цих поетів почнуть називати шістдесятниками

Кількість жертв Голодомору: підрахунки Степана Соснового

Серед розмаїття досліджень, присвячених подіям колективізації та Голодомору в Україні, особливе місце посідає наукова концепція агронома-економіста Степана Миколайовича Соснового, оприлюднена ним у 1942 – 1943 роках на шпальтах газети «Нова Україна», що в ті роки друкувалась в окупованому німцями Харкові

ОУН і Голод 1946-1947 років на Буковині. Як повстанці документували Голодомор

Наприкінці 1946 року, після жорсткої хлібозаготівельної кампанії, яка вимела із господарств українців практично усі продукти харчування, по всій Буковині запанував голод. Навесні 1947 року результати голоду стали просто кричущими. Численні голодні смерті, спухлі від голоду селяни заполонили буковинські села