У пустелі Гобі знайшли скелет 17-метрового динозавра

Група вчених Японії і Монголії в ході спільного дослідження на території пустелі Гобі виявила скелет великого динозавра.

Про це повідомляє "УМ" з посиланням на агентство Jiji Press.

Окам'янілі сліди динозавра, який, ймовірно, був досить великим представником свого загону і досягав у довжину 17 м - на 5 м більше, ніж знаменитий хижий тиранозавр

Фото: Jiji Press

 

За словами фахівців, знайдені кістки з високою ймовірністю належать зауроподу, а їх вік сягає 70 мільйонів років.

Ці травоїдні динозаври мешкали в юрський і крейдяний періоди на всіх континентах. Їх довжина могла перевищувати 20 метрів, а маса становила від 15 до 30 тонн. Вони легко виживали в сухому кліматі та інших екстремальних умовах.

Серед виявлених кісток головними є тазобедренна і хвостова частина скелета, в тому числі велика стегнова кістка довжиною 1,55 метра.

Це один з найбільших зразків, знайдених в цьому регіоні при розкопках шару грунту, відповідного пізнього крейдового періоду.

У ході експедиції вони змогли відшукати скам'янілий слід двоногого травоїдного динозавра, що належить до загону орнітоподів. Його розміри становлять 86 на 115 сантиметрів, що близько до рекордних показників за всю історію проведення розкопок.

При цьому сам динозавр, ймовірно, був досить великим представником свого загону і досягав у довжину 17 м - на 5 м більше, ніж знаменитий хижий тиранозавр.

Нагадуємо, що у квітні на паризькому аукціоні продали два стародавніх скелети динозаврів.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.