АНОНС: У Києві розкажуть про однострій та спорядження УПА та презентують фотоальбом

Не тільки почути, але й побачити оригінальні та реконструкторські повстанські речі можна буде в Національному музеї історії України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті самого Музею.

 

Всіх охочих запрошують відвідати лекцію-презентацію Військово-історичного клубу "Повстанець", можна буде побачити різноманітні елементи однострою та спорядження Української повстанської армії, почути історію їхньої появи та особливості використання.

Лектор: Андрій Мацьків – заступник керівника Військово-історичного клубу "Повстанець".

 

Також цього дня в Музеї відбудеться презентація фотоальбому світлин боротьби воїнів УПА й АТО "За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!".

Фотоальбом присвячено пам’яті добровольця, воїна ДУК "Правий сектор" Антона Кіреєва (позивний "Сифон"), який загинув, захищаючи Україну від російської агресії, неподалік Донецька в жовтні 2014 року, а також пам’яті його полеглих побратимів.

Час: 6 жовтня, субота 14.00 (лекція), 15.00 (презентація фотоальбому)

Місце: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2

Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.

Натан Вершубський: адвокат Віктор Медведчук підставив мене у 1985-му

Інтерв‎'‎ю з Натаном (Носоном) Вершубським, одним з останніх в'язнів совісті в СРСР, якого засудили за «крадіжку» книг з синагоги на Подолі

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.