АНОНС: У Києві розкажуть про однострій та спорядження УПА та презентують фотоальбом

Не тільки почути, але й побачити оригінальні та реконструкторські повстанські речі можна буде в Національному музеї історії України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті самого Музею.

 

Всіх охочих запрошують відвідати лекцію-презентацію Військово-історичного клубу "Повстанець", можна буде побачити різноманітні елементи однострою та спорядження Української повстанської армії, почути історію їхньої появи та особливості використання.

Лектор: Андрій Мацьків – заступник керівника Військово-історичного клубу "Повстанець".

 

Також цього дня в Музеї відбудеться презентація фотоальбому світлин боротьби воїнів УПА й АТО "За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!".

Фотоальбом присвячено пам’яті добровольця, воїна ДУК "Правий сектор" Антона Кіреєва (позивний "Сифон"), який загинув, захищаючи Україну від російської агресії, неподалік Донецька в жовтні 2014 року, а також пам’яті його полеглих побратимів.

Час: 6 жовтня, субота 14.00 (лекція), 15.00 (презентація фотоальбому)

Місце: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2

Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.