АНОНС: Творці книги "Наш герб" розкажуть про еволюцію українського герба і книги про нього

5 жовтня в Києві автори книги "Наш герб" розкажуть про українські символи від княжих часів до сьогодення та роботу над своїм виданням.

Науковий семінар Інституту спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих відновлює свою діяльність після літньої перерви.

 

Історик і автор книги "Наш герб" Андрій Гречило (Львів) виголосить доповідь "Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення" до 100-річчя герба Української Народної Республіки.

Крім того, головний редактор видавництва "Родовід" Богдан Завітій розповість про видання книжки "Наш герб", що була відзначена гран-прі на цьогорічному Форумі видавців у Львові.

5 жовтня, п’ятниця, 12.00

Місце: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського (Київ, вул. Паньківська, 9). 

Організатори: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського та Інститут спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих (Sigillum).

Вхід вільний.

Справа Шухевича: політична міфологія та дослідницькі підходи

Тема колабораціонізму українського визвольного руху у Другій Світовій війні з нацистами вперше чітко проартикульована на початку 1960-х, коли професор Берлінського університету Альберт Норден заявив у жовтні 1959 року, нібито бійці батальйону "Нахтігаль" у перші дні нацистської окупації Львова вбили до трьох тисяч поляків та євреїв. У квітні 1960 року у Москві влаштували прес-конференцію, на якій, серед іншого, представили двох начебто свідків подій. З тих часів за "Нахтігалем" та Романом Шухевичем почала закріплюватися на Заході слава колаборанта та воєнного злочинця.

30 червня 1941. Як Бандера Незалежність відновлював

Події у Львові стали сигналом для тисяч оунівців і їхніх симпатиків. По всіх селах і містечках Західної України відбувалася один і той же сценарій: група молодих ентузіастів захоплювала приміщення владних органів — хоча це сказано надто гучно, адже «Совєти ще не пішли, а німці ще не прийшли» і влада фактично валялася на вулиці.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.