В Єгипті знайшли гробницю, якій 4 400 років. ФОТО

Археологи зробили важливе відкриття: в Єгипті вони знайшли гробницю верховного жерця, яка лишалася недоторканою протягом 4 400 років.

Про це повідомляє ВВС. Україна

 Усипальня жерця є частиною великого некрополя в Саккарі, де розташовані одні з найстаріших єгипетських пірамід

Фото: AFP

Генеральний секретар Верховної ради з захисту старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі назвав відкриття "єдиним у своєму роді". За його словами, це одна з найважливіших знахідок, які вдавалося зробити протягом кількох останніх десятиліть.

 Вченим ще доведеться розшифрувати ієрогліфи, якими розписані стіни усипальні

Фото: AFP

Гробниця, знайдена в комплексі пірамід у поселенні Саккара, що в 30 кілометраз від Каїра, містить величезну кількіть ієрогліфів і статуй фараонів.

 У Стародавньому Єгипті фігури людей часто вирізали прямо в стінах гробниць і храмів

Фото: Reuters

На фресках зображений верховний жрець на ім'я Ватайє, його мама, дружина та інші родичі.

Жерці у Стародавньому Єгипті вважалися дуже важливими особами, оскільки головним завданням суспільства було задобрити богів

 Фото: Reuters

Археологи сподіваються продовжити розкопки вже найближчим часом. На їхню думку, їм вдасться знайти ще багато цікавого – зокрема, саркофаг з залишками самого жерця.

На фресках Ватайє зображений разом з членами своєї родини

Фото: ЕРА

 

Читайте також:

Археологи під Каїром знайшли вісім саркофагів із муміями. ФОТО

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.