АНОНС: Лекція «Маріїнський парк: місце поховань жертв і героїв»

Сучасний Маріїнський парк в урядовому кварталі столиці приховує величезну кількість поховань. Але про більшість цих могил відвідувачі парку навіть не здогадуються.

Про це повідомляє Національний музей історії України.

 

Про історію поховань, про героїв Української революції 1917–1921 років, про жертви більшовизму розкаже під час своєї лекції "Маріїнський парк: місце поховань жертв і героїв" історик Олександр Кучерук, завідувач відділу Національного музею історії України "Музей Української революції 1917–1921 років".

Також під час лекції буде представлена його праця "Некрополь Маріїнського парку", яка нещодавно зʼявилася друком.

Час: 10 січня, четвер, 16:00

Місце: Відділ "Музей Української революції 1917–1921 років" розташований у історичній споруді Української Центральної Ради, нині – Київському будинку вчителя, за адресою – вул. Володимирська, 57.

Вхід вільний

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.