АНОНС: У Тернополі презентують "Історію воєнної округи УПА "Лисоня"

Книгарня "Є" та "Навчальна книга - "Богдан" запрошують на презентацію книги "Історія воєнної округи УПА "Лисоня" Сергія Волянюка, яка відбудеться 30 січня за участю автора.

"Історія воєнної округи УПА "Лисоня" - це наукова розвідка, що розповідає  про боротьбу відділів УПА проти німецького та радянського режимів, а також проти польського підпілля на території Тернопільської області.

Дослідження на основі численних архівних документів та матеріалів відтворює структуру воєнної округи та підлеглих їй формувань, розкриває воєнний, організаційний, територіальний поділ, керівний склад груп Української народної самооборони, відділів УПА і штабу ВО та процес розформування воєнної округи.

 

Учасники:

Сергій Волянюк  - кандидат історичних наук, автор історичних праць про український визвольний рух на теренах Тернопільської області та Західного Поділля.

Юрій Матевощук - модератор.

30 січня, середа, 18.30. 

Місце: Книгарня "Є", м. Тернопіль (вул. Валова, 5-9).

Організатори: Книгарня "Є" та видавництво "Навчальна книга - "Богдан".

Вхід вільний.

Кількість жертв Голодомору: підрахунки Степана Соснового

Серед розмаїття досліджень, присвячених подіям колективізації та Голодомору в Україні, особливе місце посідає наукова концепція агронома-економіста Степана Миколайовича Соснового, оприлюднена ним у 1942 – 1943 роках на шпальтах газети «Нова Україна», що в ті роки друкувалась в окупованому німцями Харкові

ОУН і Голод 1946-1947 років на Буковині. Як повстанці документували Голодомор

Наприкінці 1946 року, після жорсткої хлібозаготівельної кампанії, яка вимела із господарств українців практично усі продукти харчування, по всій Буковині запанував голод. Навесні 1947 року результати голоду стали просто кричущими. Численні голодні смерті, спухлі від голоду селяни заполонили буковинські села

Репортажі із повсталого Києва

Протести, які відбувалися в Україні протягом трьох місяців, були дзеркалом, у яке міг поглянути ЄС і побачити, у якому стані є цінності, на яких він був побудований. І відповісти: чи і як саме може їх захищати поза своїм центром? Відчути силу своїх інституцій та їхню здатність прийти на допомогу тим, хто за реалізацію мрії приєднатися до Європи готовий платити життям. Порівняти свою здатність до ведення політики «м’якої сили» із «реалізмом» сатрапів, які грабують власний народ та всіма можливими способами чіпляються за владу. Включно з бійнею, влаштованою на мирних маніфестаціях.

Пастор з Майдану Ральф-Ґергард Гаска

Якщо ці події нас чомусь навчають, то ось чому: перед силою цих багатьох «маленьких» людей, які з вірою у Господа ідуть своїми дорогами, не встоять жодні тирани і диктатори, і всі самозакохані та байдужі можновладці мають боятися їх, бо не вони переможуть.