На Дніпропетровщині перейменували площу на честь королеви Єлизавети ІІ

На честь королеви депутати Єлизаветівки одноголосно перейменували площу перед сільрадою. У сільраді вже готуються запросити на вшанування МЗС та Букінгемський палац.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Відтепер площа Єлизавети ІІ

Фото: ТСН

 

Крамниця, зупинка і сільрада – ось тут у центрі Єлизаветівки тепер буде головна родзинка села. Площа із "центральної" перетворилася на королівську. Ось тільки назву у депутатському рішенні довелося переписувати, бо спершу наплутали з титулом, зізнається сільський голова.

На площі Єлизавети ІІ формально – жодної будівлі. Проте є клумби, дитячий майданчик і навіть парк. І не простий! Окрім дубів, лип та абрикосів там висадили навіть фініки.

Вшанування королеви селян неабияк приголомшило.  

"Мені просто не віриться. Я не кажу, що жінка погана. Але в нас що, своїх нема?", – каже бабуся.

"Звичайно ж проти! Мені не подобаються американки ці всі", – каже інша жінка.

Та депутати переконують, нову назву площі дали не за ясні очі королеви. Депутат сільради Віктор Мисний каже – назвали площу на честь королеви через тверду позицію Великої Британії щодо відстоювання територіальної цілісності України та допомозі на міжнародній арені.

Цей депутат сільради який і запропонував перейменування. Каже: захопився міжнародною політикою після доповідей сільського голови. Той на запрошення британців нещодавно відвідав Об'єднане королівство.

"Якщо нас раптом змусять декомунізувати назву Єлизаветівка, я думаю, що цифру "2" ми домалюємо дуже просто", – каже сільський голова Єлизаветівки Максим Голосний.

Суперечок щодо перейменування не було. Жоден з чотирнадцяти обранців проти королеви не виступив.

На площі Єлизавети ІІ збираються встановити пам'ятний знак на честь королеви. Як він виглядатиме, у селі ще не придумали. Але вже знають, що без спеціального дозволу зображення членів королівської родини заборонено, тож щодо дизайну радитимуться з дипломатами.

У сільраді вже готуються запросити на вшанування МЗС та Букінгемський палац. Натомість у британському посольстві ТСН повідомили: від коментарів поки утримаються.

Читайте також:

Королева Єлизавета II зробила свій перший пост в Інстаграм

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.