Єгипет у День всесвітньої спадщини оголосив про відкриття нової гробниці фараонів. ФОТО

Влада Єгипту, вчора, в Міжнародний день пам'яток і визначних місць (День всесвітньої спадщини) оголосила про відкриття гробниці фараонів у некрополі Драа Абул Нага на західному березі Луксора.

Про це пише The Бабель із посиланням на Egypt Today.

Фото: Gehad Hamdy / picture alliance via Getty Images

Міністр у справах старожитностей Халед Анани розповіла журналістам, що гробниця відноситься до 18-ї династії фараонів (1549/1550—1292 роки до Р.Х.) і вважається однією з найбільших знайдених археологами гробниць.

 Фото: Gehad Hamdy / picture alliance via Getty Images

Усередині гробниць виявили кілька фігурок Уштабті. Стародавні єгиптяни клали в усипальницю 365 таких фігурок — за кількістю днів у році. Вони повинні були служити померлому в загробному житті.

 Фото: Gehad Hamdy / picture alliance via Getty Images

Читайте також:

У Єгипті група археологів знайшла стародавній палац біля храму Рамзеса II

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.

Вийти на слід Романа Шухевича. Невдала спроба МГБ

Планів і операцій МГБ із розшуку Романа Шухевича було багато. Але всі вони не мали успіху. І лише 5 березня 1950 року чекісти змогли вистежити його у селі Білогорща поблизу Львова. Того разу йому не вдалося вирватися з оточення. Довелося прийняти останній нерівний бій, в якому Головнокомандувач УПА загинув. Водночас працівники МГБ могли б встановити його місце переховування ще роком-півтора раніше. Але не все пішло так, як вони задумали.

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.