У російському Новосибірську встановили бюст Сталіна

У Новосибірську біля будівлі обласного комітету КПРФ встановили бюст радянського диктатора Йосипа Сталіна.

Про це повідомив глава ініціативної групи зі встановлення пам'ятника Олексій Денисюк, передає телеканал Еспресо.

 

Урочисте відкриття монумента відбулося 9 травня за участю першого секретаря новосибірського обкому, мера Новосибірська Анатолія Локотя.

Денисюк розповів, що бюст Сталіна зроблений з композиту кольору чорної бронзи, і встановлений на триметровий постамент, вирізаний з цілісного шматка граніту.

Установка пам'ятника на території обкому КПРФ була схвалена в середині березня 2019 року художньою радою мерії Новосибірська.

Раніше російська рада тричі з 2016 року відмовляла в установці бюста в запропонованих ініціативною групою місцях.

Денисюк розповів, що з 1,5 млн рублів, необхідних на установку пам'ятника, 500 тис. рублів зібрали члени ініціативної групи, решту суми виділило керівництво КПРФ.

Громадське обговорення, пов'язане з встановленням пам'ятника, пройшло в жовтні 2018 року. Комісія мерії констатувала, що в місті існують кардинально протилежні думки з цього питання.

Читайте також:

Тест на людоїдство

Stalin The Best. Росіяни встановили рекорд

Я ненавиджу Сталіна з 13 років

Усі публікації за темою "СТАЛІН"

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.