Американський ветеран через 75 років зустрівся зі своїм воєнним коханням. ФОТО

Журналісти допомогли учаснику висадки в Нормандії 1944 року знайти дівчину, з якою він зустрічався під час перебування у Франції 75 років тому. Вони досі кохали одне одного.

Про це повідомляє "Медуза" з посиланням на France TV.

У 1944 році американський солдат Кей Ті Роббінс був серед військ Союзників, які висадилися на узбережжі Нормандії у Франції. У м. Бріє він закохався у французьку дівчину Жаннін Ганеї. Закохані провели разом два місяці, поки частина Роббінса не була відправлена далі на фронт.

Солдат сподівався, що повернеться й забере дівчину із собою, проте після закінчення війни він повернувся до США.

 
Кей Ті Роббінс
Fred Tanneau / AFP / Scanpix / LETA

Від тих подій минуло 75 років. Обоє встигли завести сім’ї та овдовіти. Проте не забували про своє перше кохання. Усі ці роки Роббінс зберігав чорно-білу світлину француженки.

Саме це фото ветеран показав журналістам під час відзначення 75-річчя операції "Оверлорд" у Франції цього року. Роббінс розповів, що хотів би ще раз відвідати містечко, звідки родом його французька любов, і поспілкуватися з її родичами. Колишній вояк думав, що жінка вже померла.

Однак журналістам удалося розшукати дівчину з фотографії та влаштувати зустріч із Роббінсом. Зараз Жанін 92 роки, і вона живе в домі престарілих за 40 км від місця, де вони познайомилися..

 
Возз'єднання через 75 років
Twitter life colors

Жаннін і Кей пізнали одне одного, обійнялися й поцілувалися.

"Я завжди кохав тебе, ти весь цей час була в моєму серці", — зізнався Роббінс. Англійську мову Жаннін знає погано, проте вона зрозуміла все до останнього слова: "Він сказав, що кохає мене".

Вони провели кілька годин разом, після чого американський ветеран поїхав на урочистості в Нормандію, пообіцявши повернутися.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.