В ізраїльській пустелі знайшли одну з найстаріших мечетей світу. ФОТО

Археологи знайшли одну з найдавніших у світі мечетей. Її побудували близько 1200 років тому в пустелі Негев в Ізраїлі.

Руїни храму, датовані сьомим або восьмим століттями, знайшли археологи в бедуїнському поселенні Рахат, повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.

Управління з питань старожитностей Ізраїлю (IAA) повідомляє, що мечеть виявили під час будівельних робіт у цьому районі.

Це перша відома мечеть з тих часів у цьому районі, що конкурує за віком з тими, яких знаходили в Мецці та Єрусалимі, повідомляє IAA.

Керівники розкопок Джон Селігман і Шахар Зур розповіли, що така мечеть буде "рідкісним відкриттям у будь-якій точці світу".

Прямокутної форми споруда була відкритого типу й мала міхраб — молитовну нішу, яка вказує напрямок на південь до Мекки, найсвятішого міста ісламу.

 
Фундамент мечеті знайденої в пустелі Негев
Управління з питань старожитностей Ізраїлю

"Ці елементи свідчать про те, для чого цю споруду використовували багато років тому", - сказав Селігман.

Це одна з перших мечетей, побудованих після приходу ісламу на територію Ізраїлю, коли араби завоювали цю візантійську провінцію в 636 році, відзначає експерт з ранньої ісламської історії Гедеон Авні.

"Відкриття поселення і мечеті в його околицях є вагомим внеском у вивчення історії країни в той бурхливий період", - сказав він.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.